Praktiški patarimai, kaip ir kur montuoti vonios kambario prietaisus

Praktiški patarimai, kaip ir kur montuoti vonios kambario prietaisus

Šiuolaikinės statybos technologijos leidžia daryti lengvas vidines statinio sienų konstrukcijas, kurios nėra tvirtos, bet puikiai atlieka pagrindinę funkciją – padalina erdves ir izoliuoja garsą. Tačiau vonios kambaryje sienoms tvirtumo trūksta.  

Tvirtumą kompensuoja specialūs sienose montuojami rėmai, ant kurių kabinami pagrindiniai prietaisai. Rėmų konstrukcija numatyta atlaikyti 400 kg svorio apkrovą. Jie montuojami ne tik pakabinami keramikai, unitazams, bidė, bet ir praustuvų maišytuvams, dušui, nes šiems prietaisams taip pat reikia patikimos, tvirtos atramos. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis rėmą ir ar visada verta tai patikėti meistrams?

Nuo to, koks bus parinktas sienoje montuojamas rėmas, gali priklausyti visas vonios kambario interjeras. Rėmai yra gaminami įvairių matmenų. Vokiečių vandens inžinerinių sistemų gamintoja, kompanija TECE garsėja itin preciziškai apgalvotais sprendimais ir inovacijomis. Ji turi didelį rėmų asortimentą, juos galima rinktis pagal aukštį ir plotį, jie pritaikyti įvairių konstrukcijų sienoms – mūro, gipso kartono, medžio.
Potinkiniai TECE rėmai unitazams, pisuarams ir bidė yra trijų aukščių – 0,82, 0,98 ir 1,12 m.

Pratęsia palangę
Vieni populiariausių – žemesni, 82 cm aukščio potinkiniai rėmai. Vonios kambaryje, kur yra langas, juos galima statyti po langu. Rėmui paslėpti formuojamas sienos elementas, meistrų kalba tariant – „altorius”. Užbaigus apdailos darbus siena po langu atrodo tiesiog storesnė, palangė prasitęsia. Tuomet atsiranda galimybė vandens nuleidimo mygtuką montuoti ne vertikalioje plokštumoje ant sienos, bet horizontalioje – ant palangės.
Žemas rėmas taip pat tinka tais atvejais, kai montuojamas prie bet kurios kitos sienos. Likusią erdvės dalį galima išnaudoti pakabinamai spintelei arba lentynoms.
Pagal storį iš TECE rėmų galima rinktis 8 arba 15 cm gaminius. Ploni, 8 cm storio rėmai ženkliai taupo erdvę. Kai rėmai montuojami į gipso kartono pertvarą –visa pertvara gali būti plonesnė. Kai montuojami prie sienos – visa unitazo ir rėmo konstrukcija užima mažiau vietos.
Vonios kambariuose dažniausiai tenka taupyti erdvę, todėl žemi ir ploni potinkiniai rėmai yra geras ir mėgstamas sprendimas. Antra vertus, kuo mažiau vietos užima inžinerinė įranga, tuo daugiau jos lieka estetikai. Sutaupytą vietą gali palikti ir tuščia, bus erdviau ir jaukiau.

Unitazo vieta tik ne prie miegamojo sienos
Bėgdamas vanduo kelia triukšmą, nuo kurio apsaugo sienų izoliacija. Tačiau ta siena, kurioje bus sumontuotas rėmas unitazui, garso nebeizoliuos taip gerai, kaip kitos.
Renkantis vietą unitazui ir kitiems triukšmingai veikiantiems prietaisams vonios kambaryje, specialistai pataria paisyti vienos taisyklės - nestatyti jų prie bendros sienos su miegamaisiais kambariais. Ypač tais atvejais, jei ši siena yra iš gipso kartono. Garsą izoliuojančių savybių nebeliks, miegamajame girdėsite visus vandens garsus. Žinoma, galima įrenginėti papildomą garso izoliaciją, tačiau tam teks aukoti erdvę.
Taigi įsirengiant vonios kambarį reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į tai, kaip jis atrodys iš vidaus, bet ir į kaimynines erdves. Vandens bakelis anapus sienos nėra pats geriausias kaimynas lovai.