Kaip atrodo laiką taupančios statybos technologijos?

Kaip atrodo laiką taupančios statybos technologijos?

Kuo išsiskiria prestižiniai pastatai? Arba kada pastatą galime priskirti prestižo klasei? Statybų profesionalai pirmiausia kalba apie visų statinio konstrukcijų ir inžinerinės įrangos kokybę. Aukščiausios klasės pastatu laikomas tas, kurio statybai naudotos kokybiškos medžiagos, pažangios technologijos ir įranga. 

Vienas tokių Vilniuje – NT kompanijos „Eika“ pastatytas „HILTON Garden Inn“ viešbutis. Jo statytojai pirmieji Lietuvoje panaudojo inovatyvų sprendimą – specialiai jo erdvėms pritaikytas ir gamykloje surinktas profilių konstrukcijas. Pasak vokiečių vandens inžinerinės įrangos gamintojos – TECE techninių sprendimų eksperto Aurimo Valatkos, inžinerinių sistemų gamintojai ne tik tiekia įrangą, bet ir ir ženkliai palengvina, paspartina statybų procesą. Tiesiai į statybos vietą konkrečiai jai pritaikytas konstrukcijas TECEsystem belieka tik pritvirtinti.

„Tą pačią konstrukciją iš metalo profilių buvo galima surinkti ir vietoje, tačiau tai būtų užtrukę dešimtis kartų ilgiau. Be to, išvengta žmogiškų klaidų, kurių neretai pasitaiko. Į specialias metalines konstrukcijas buvo montuojami potinkiniai unitazų rėmai, kurie paprastai montuojami prie galinės sienos. Tačiau šiuo atveju prie sienos montuoti nebuvo galimybės, rėmus reikėjo tvirtinti iš šonų. Užtruko apie ketvirtį valandos, vietoje 2-3 val.”, - pasakojo A. Valatka.

Lietuvoje TECEsystem panaudota pirmą kartą. Per 2 savaites buvo pagamintos cinkuoto plieno profilių konstrukcijos, skirtos 164 viešbučio vonios kambariams.
Gamykloje surinktos santechninės sienelės yra gana dažnai naudojamos visuomeninės paskirties objektų – viešbučių, biurų pastatų statyboje, kur interjerai daugiau ar mažiau standartizuoti. 

 

Šios profilinės konstrukcijos naudojamos ne tik unitazo, bet apskritai visų vonios kambario prietaisų įrengimui. Taip vadinami surenkami vonios kambariai itin populiarūs Nyderlanduose. Į įrengimo vietą jie pristatomi paruošti prijungti prie visų elektros ir sanitarinių mazgų. Tokiu būdu gerokai sutaupoma laiko įrengimui ir prireikia mažiau specialių firmų pagalbos. Surenkamųjų konstrukcijų privalumai: vienodai aukšta, standartus atitinkanti kokybė ir efektyvus resursų panaudojimas. Tokie sprendimai idealiai tinka įrengiant didelius gyvenamuosius kompleksus ir visuomeninės ar pusiau visuomeninės paskirties pastatus - viešbučius, ligonines, bendrabučius.

Technologijos eliminuoja poreikį atskirai samdyti firmas nuotekų šalinimo ir šildymo sistemų, sausos konstrukcijos sienų, ventiliacijos ir vamzdyno įrengimo darbams atlikti. Pramoniniu būdu iš anksto pagaminti ir surinkti komponentai į konkrečią vietą tiekiami kaip visiškai paruošti ir jai pritaikyti. Belieka juos paprasčiausiai sujungti tarpusavyje ir prijungti prie bendrųjų mazgų.